Jak „podczepić” subdomenę pod Blogspota?

Powodem dla którego napisałem poniższy tekst jest prośba mojego przyjaciela Olka. Chciał, abym mu wytłumaczył jak ma „podpiąć” subdomenę pod swojego bloga w serwisie Blogspot. Jako, że bohater tego wpisu jest redaktorem, który bardzo dużo i ciekawie pisze, to odpowiedź dostanie w takiej właśnie formie. A może gdzieś w odległej galaktyce inny Aleksander szuka odpowiedzi na to samo pytanie? ; )

0. Bardzo krótkie wysłuchanie wstępu

Załóżmy, że posiadamy w panelu administracyjnym naszego hostingu możliwość edycji wpisów DNS. Poniższe „operacje” będą pokazane na przykładzie panelu DirectAdmin. Po przeczytaniu tego wpisu czytelnik powinien sobie poradzić z ustawieniem adresu blog.nazwadomenyczytelnika.pl dla swojego bloga w serwisie Blogspot.

1. Parkowanie domeny

Pierwsze co robimy to oczywiście parkujemy domenę na jakiś nasz serwer ustawiając w panelu domeny odpowiednie DNS serwera. Odświeżanie wpisów może potrwać nawet 24-48 godzin.

2. Edycja wpisów w panelu serwera

Teraz w DirectAdmin wybieramy naszą domenę i klikamy na „Zarządzanie DNS”. W innych panelach administracyjnych, umożliwiających edycję wpisów DNS, powinno to wyglądać bardzo podobnie.
Wprowadzamy podobne wpisy (na przykładzie tego bloga – blog.kacperpawlowski.pl to podpięta subdomena):
Nazwa: blog.kacperpawlowski.pl.
Typ: A
Wartość: 216.239.36.21
Nazwa: www.blog
Typ: CNAME
Wartość: ghs.google.com.
Uwaga: kropka po nazwie domenowej w rekordzie A jest bardzo ważna!

 

3. Dodanie domeny w Blogspocie

Zaloguj się do panelu zarządzania blogiem na Blogspocie. Wybierz bloga, a następnie wybierz Ustawienia -> Podstawowe. Odnajdź tam nagłówek „Publikowanie”, pod którym znajdziesz pole tekstowe „Adres bloga”, a jeszcze niżej „Dodaj domenę niestandardową”. Kliknij na ten link, a następnie wybierz „Masz już domenę? Przełącz do ustawień zaawansowanych”. Następnie w polu tekstowym, które się pojawi wpisz adres swojej subdomeny i kliknij „Zapisz”.

Komentarze

3 odpowiedzi na „Jak „podczepić” subdomenę pod Blogspota?”

 1. Wielkie dzięki. 🙂 Na pewno ten sposób jest prostszy niż postępowanie według oficjalnej instrukcji.

 2. Nadal mam z tym problem. Można prosić jakiś zrzut ekranu jak to jest ustawione w blogerze i w panelu Direct Admin …

 3. Zmieniły się DNS-y jakiś czas temu:

  216.239.32.21
  216.239.34.21
  216.239.36.21
  216.239.38.21

  Według

  https://support.google.com/blogger/answer/1233387?hl=en

Dodaj komentarz