Odnajdź sens – jeżeli Informatyka to na WPPT!

Kończy się sesja. Przyznam, że moje wyniki bez rewelacji. Trój trochę za dużo, na szczęście są nietrujące ; ). Domyślam się, że gdzieś w innej głowie rodzi się pytanie „gdzie najlepiej studiować informatykę?”. Pytanie, na które odpowiedź nie jest taka prosta jak matura z matematyki, czy zakupy w dyskoncie. Pytanie, na które odpowiedzi szukałem 2 lata temu…

Jeżeli chcesz studiować Informatykę, ale chcesz przy tym poznać bardziej matematyczną stronę tej dyscypliny, zrozumieć teorię i udowadniać każde twierdzenie, a także interesuje cię bardziej rozwiązywanie problemów algorytmicznych niż „klepanie kodu” to polecam Ci kierunek Informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej. Nie studiuje tu wielu studentów (chociaż to pojęcie względne). ale nie jest ciężko się dostać (pisząc przyzwoicie, to też pojęcie względne, maturę rozszerzoną z matematyki). Jednak to, że progi punktowe są tu niższe niż na innych wydziałach nie oznacza, że kierunek ten jest słaby. Wręcz przeciwnie! Jednak nie jest to dobra opcja dla osób, które chcą mieć „tylko papier”. Takim osobom powiem, że szkoda ich nerwów i zawodu, że tutaj uczą i wymagają, a nie dają każdemu tytuł inżyniera.
Rozmawiając ze znajomymi, którzy studiują gdzieś indziej słyszę jak narzekają na Dziekanat, narzekają na profesorów i „zaliczone ćwiczenia, a nie zaliczony wykład”. Tu jest trochę inaczej. Dziekanat sympatyczny. Profesorowie uprzejmi, ale wymagający. Tutaj też przedmiot jest jeden: ćwiczenia, laboratoria i wykład to jedna ocena w indeksie. Zaletą też jest to, że przez to, że jest mało osób i prowadzący często zapamiętują imiona osób. Jeżeli lubisz jak ktoś zna twoje imię, a nie kojarzy cię tylko po identyfikatorze to jest to zaleta. Chyba, że chcesz być jak ninja i nie pojawiać się nigdzie, lecz to nie tutaj! Tutaj też można spotkać kilkanaście dziewczyn na kierunku. Tutaj też możesz szukać gabinetu prowadzącego, który na swojej stronie zamieści numer pokoju w którym znajduje się „coś innego” niż gabinet.
Przyznam, że tutaj na studiach poznałem świetnych ludzi. Wielu prowadzących zainspirowało mnie do myślenia na kilka ciekawych tematów. Tutaj też odnalazłem sens. Z perspektywy czasu powiem, że był to świetny wybór. Jednak co ciekawe chciałem iść na Informatykę na innym wydziale na PWr, lecz się tam nie dostałem. Potem bałem się, że sobie tutaj nie poradzę. Pamiętam, że pierwsze zajęcia to był szok. Trochę to trwało, ale przyzwyczaiłem się do studiowania i polubiłem swój kierunek, polubiłem swój wydział, który jest najmniejszy na Politechnice. Jeżeli chcesz przeżyć ciekawą przygodę, nauczyć się wielu przydatnych rzeczy i chcesz się trochę napocić to szczerze polecam!
O kierunku można przeczytać bardziej oficjalnie na stronie: http://informatyka.im.pwr.wroc.pl

Komentarze

Dodaj komentarz